STAY IN TOUCH

......

Two days in London

Nejlepší cesta přes La Manche je trajektem!

CZ: Těžko uvěřit, že přesně před rokem touto dobou jsme se s Nati procházely ulicemi Londýna a fotily se jako správné turistky snad se všemi doposud známými symboly Londýna, tj. červená telefonní budka, černý taxík, červený autobus, London Eye, Buckinghamský palác, atd... V UK jsme strávily sice jen dva dny, protože naše cesta ještě zahrnovala Brusel a Amsterdam (o nich příště) ale to město mě tak okouzlilo, že už teď vím, že jsem tam nebyla naposled! No a protože (aspoň mám takový pocit) stále více a více lidí Anglie i samotný Londýn láká, tak jsem si pro Vás připravila takovou malou ochutnávku, aneb Londýn skrz hledáček naší zrcadlovky.

EN: Hard to believe that just a year ago this time we were with Nati walked the streets of London and took pictures as proper tourists perhaps all previously known symbols of London, ie. Red telephone box, black cab, red bus, London Eye, Buckingham Palace, etc. .. In the UK, although we spent only two days since our journey has not included Brussels and Amsterdam (about them next time), but this city charmed me so that I know now that I was not there the last time! Well, because (at least I have a feeling) more and more people of England and London itself is attractive, so I prepared for you a little taste, or London through the viewfinder of our cameras.


Déšt je, myslím, neodmyslitelnou součástí nejen Londýna, ale vůbec i celé Anglie, takže takovéhle uvítání bylo na místě.

Kdo byl v Londýně a neudělal tuhle fotku, snad jako by tam ani nebyl. Sice to pak vypadá, když se na to koukáte, jako byste si jen otevřeli google, napsali "Londýn" a stáhli první lepší obrázek ale tohle k tomu prostě patří!


Od London Eye jsem upřímně moc nečekala, taky co byste čekali, jen Vás zavřou do kabiny a vyvezou nahoru a zase dolů, a za těch 14 liber (a to nás s Market ještě počítali jako dítě!!), jsem moc nevěřila, že se to vyplatí, ale musím říct, že jsem byla až příliš skeptická a vůbec jsem nemohla tušit, jaká je to nahoře nádhera. To prostě musíte vidět! Ikdyž než Vás vůbec pustí dovnitř, tak Vás prošacujou snad víc na letišti, dívají se do tašek, jestli náhodou nechcete nahoře někoho podříznout ale výsledek stojí za to.


Další vaší zastávkou by určitě měl být alespoň jeden z královských parků, my si vybrali Greenwich park, kde leží i Royal Greenwich Observatory (hvězdárna) a udělaly jsme sakra dobře, je skvostný, všude jen běžci, sem tam nějaký ten cizinec ale zase úplně jiný Londýn, klidný, pomalý. My jsme došly až ke královské observatoři a stouply si na začátek času, tedy na čáru, která vymezuje začátek světového času, tedy čas, pásmo +00:00 . Pohled z Greenwiche na "Queen´s house"

Výlet lodí po Temži a před sebou Tower Bridge.

Londýnské Starbucks <3

Londýnské "Underground" se moc nevzdaluje tomu, co máme v Praze. Jen to logo má hezčí.

Samozřejmostí musela být i návštěva největšího nákupního centra ve střední Evropě.Tak doufám, že se Vám naše rychloprohlídka Londýnem líbila, nejhorší na tom je, že tak jak vám uteklo rychle přečtení tohohle článku, tak stejně rychle utekla i nám návštěva Londýna. Určitě hned při další příležitosti pakuju kufry a zůstanu tam minimálně měsíc. Dejte vedět, jestli tyhle články ano, nebo ne, buď tady dolů do komentářů a nebo (nově!)na naší FB page. Tak se mějte 
INSTAGRAM @klararecmanova

FOLLOW US ON INSTAGRAM

INSTAGRAM