STAY IN TOUCH

......

VIENNA

Cestování není nikdy dost, proto se moje rodina rozhodla, že strávíme víkend ve Vídni.Plán byl takový,že v pátek vyjedeme autem do Břeclavi,kde také přespíme a v sobotu hurá do Vídně. Ještě předtím, než jsme se dostali do Břeclavi, jsme se stavili v Brně. Tam jsme obhlédli farmářské trhy, na které jsme měli letos štěstí. A dále jsme samozřejmě zabrouzdali do krásného historického centra,kde jsme si dali později oběd.


Po procházce městem nás napadlo, že bychom se ještě mohli stavit na zámek Lednice. Sice jsem tam před rokem byla se třídou,ale areál zámku je tak krásný ,že mi to vůbec nevadilo :) .

V sobotu ráno jsme vstali okolo 9 hodin, zašli si na snídani v hotelu a spěchali ( jak to tak bývá :D) na vlak. Cesta trvala asi 1 hodinu.Po příjezdu na vlakové nádraží jsme měli pocit, jako by to to nebylo nádraží ,ale nějaký obrovský umělecký komplex. Ještě hezčí a působivější bylo, když jsme sjížděli eskalátory dolů dovnitř nádraží. Čekal nás tam celkem velký šok, protože to tam vypadalo skoro jako letiště. Všude plno obchodů,jak s oblečením, tak s potravinami :D ( myslím tím Starbucks, Subway,Sushi ,fresh juicy a spousta dalších..). Asi 5 minut pěšky od nádraží stál zámek Belvedere. Kolem něho se rozprostíral nádherný park a zahrady.Nejdříve jsme nemohli najít,kde se prodávají lístky ,ale jakmile jsme uviděli 15m řadu ,hned to nám to bylo jasné :D. Do 18 let je vstup do obou částí zdarma a dospělí platí něco okolo 14 eur. Ze zámku byl nádherný výhled na celou Vídeň, který stojí určitě za to :) . Podle ukazatelů jsme se vydali více do centra, abychom viděli radnici, Stephans Dom, muzea, Hofburg, Operu, Parlament a další- prostě klasika :). Odpoledne jsme zabrouzdali do známých nákupních tříd - Kärntnerstraße, Grabenstraße a Mariahilferstraße, kde jsem pár kousků nakoupila. Osobně se mi Vídeň líbí více v létě.INSTAGRAM @klararecmanova

FOLLOW US ON INSTAGRAM

INSTAGRAM