STAY IN TOUCH

......

Café L'amour


Dneska bychom Vám rády představily jedno místo v Havířově, které stojí za to. Kdybyste se někdy nějakou náhodou v Havířově ocitli a hledali místo, kde si můžete dát výbornou kávu nebo nějaký drink, kde si můžete číst noviny nebo časopisy, nebo si jen popovídat s kámoškou (nebo kámošem), my s Nati Vám doporučujeme kavárnu Café L'amour, která se nachází v centru Havířova, na náměstí.


Today we want to show you one place in Havířov we really love! If you stay in Havířov and you want to go to some great cafe where you can drink delicious coffee or some special drink where you can read a newspaper or magazines or you just want to talk with your friends, me and Nataly we want to recommend you a Café L'amour which is an amazing cafe in the center of Havířov, on the square.  Můj oblíbený drink, teda spíš smoothie, je Forest bloom, což je smoothie z lesních plodů.
My favourite drink or smoothie is Forest bloom which is smoothie from the forest fruits.


Café L'amour se občas stává naší "kanceláří", probíráme tady blog, připravované články, účast na různých akcích, domlouváme se na focení apod. 

Café L'amour is sometimes our second "office", for example we talk about our blog, about upcoming articles, participation on various events, we arrange photoshooting etc. 


Nati ujíždí na okurkové limonádě!
Nati loves cucumber limonade!
Můžeme tedy jen doporučit!
So, we can just recommended!

INSTAGRAM @klararecmanova

FOLLOW US ON INSTAGRAM

INSTAGRAM