STAY IN TOUCH

......

My 5 running tips


Já sama jsem s během, v podstatě i se sportem obecně, začala asi před třema rokama. Tak trochu to zavinila Nati, která sport, hlavně běh, miluje, a která mě a naší další kamarádku Market (tímto Tě zdravím Marki!) zavlíkla do atletického klubu, a vzhledem k tomu, že jsem tou dobou neměla žádnou zálibu, řekla jsem si proč ne a asi dva roky jsme tam chodily. Takhle jsem se dostala k běhu. Ale brzo jsem zjistila, že běhání pod něčím vedením, tlakem a udáváním rychlosti není pro mě, a jestli si chci běhání užít, musí to být čistě pod mojí kontrolou, a tak jsem začala běhat sama. Nejdřív nepravidelně, pak jsem zkoušela různé challenge, když jsem neběhala, tak jsem cvičila, a teď, od 1.září, chodím pravidelně každý večer běhat na ovál 3 kilometry a cítím se skvěle, běh si užívám a díky mým tipům si ho snad budete užívat i vy. Pokud neběháte vůbec, ale máte chuť to vyzkoušet, nebo jen potřebujete k běhání motivaci čtěte dál....

1) Můj tip číslo jedna, je určitě to, že před každým během je velice důležité se nejdřív důkladně rozcvičit. Předejdete tak píchání v boku, křečím nebo bolestem lýtek. Já se třeba před samotným během po oválu ještě tak dvě kolečka projdu chůzí a pak až začnu.

2) Další tip je, že nemá smysl se zbytečně přetěžovat a přeceňovat. Pokud s běháním začínáte, určitě nemá smysl si určit trasu 10kilometrů. Klidně postačí jeden ale pravidelně a můžete se postupně zlepšovat v čase. Dále nemá smysl běhat naplno od začátku do konce trasy. Klidně celou dobu vyklusávejte, váš cíl by měl být, ne co nejrychleji, ale splnit celou trasu bez zastavení.3) Nemějte u sebe při běhání mnoho věcí. Nejlepší je pokud si třeba i klíče necháte doma (za předpokladu, že je doma ještě někdo další). Jediná věc, kterou si beru já je jeden papírový kapesník a telefon.

4) Už jsme doběhly a jsme celé uřícené a  zpocené a zadýchané, určitě hned nejdeme domů a nesedneme si! Nejlepší je se ještě projít chůzí, dokud se zcela nevydýcháme, já se ještě při chůzi protáhnu, když už jsem vydýchaná, jdu si ještě protáhnout nohy a udělám si jednoduchý cvik na protažení lýtek, jmenuje se lunges.5) No a nakonec bych vám chtěla představit mobilní aplikaci, která mě k běhání nakopla. Tato aplikace pro chytrý telefon je Nike+. Aplikace archivuje vaše běhy, má několik úrovní, při běhání vám hlásí každý kilometr, který uběhnete, jaký máte celkový čas a jaký je váš čas pro 1 km. Navíc iPhony mohou své běhy sdílet i přes instagram!


Doufám, že se Vám tipy líbily, a že Vás třeba nakoply a půjdete si třeba večer zaběhat. Mám pro Vás ještě spoustu dalších tipů a postřehů, můj playlist při běhání, a další! Já sama běhám protože miluju ten pocit během běhu, když se rozběhávám, pak když už nemůžu a sama sebe překonávám, říkám si, že prostě nemůžu zastavit, a pak ten pocit po tom, to je k nezaplacení. Plus, při běhu se Vám krásně formuje a tvaruje postava!

INSTAGRAM @klararecmanova

FOLLOW US ON INSTAGRAM

INSTAGRAM