STAY IN TOUCH

......

Exploring Germany!

Krásné první prázdninové ráno! Školní rok (díky bohu) utekl jako voda a opět nás čekají dva měsíce plné sluníčka, opalování, vody, kamarádů, grilování, poznávání a s ním je úzce spojené i cestování! My jsme prázdniny odstartovaly Chorvatskem (více TADY) a pokračovaly jsme cestou do Německa!


Ještě během školního roku jsme se zapojily do soutěže, kterou na české straně pořádala organizace TANDEM, Nachbarn im Osten - Sousedé na Západě. Je to studentská soutěž, kterou každý rok pořádá spolková země Bádensko-Württembersko ale vždy s jinou zemí, letos to byla Česká republika. Soutěž tedy probíhala jak v Německu, tak Česku a nakonec bylo vybráno 15 Čechů a 15 Němců, kteří se mohli zúčastnit poznávací cesty po Německu.


Naši cestu jsme započaly v krásném městečku Ulm. Bydlely jsme v hotelu Ulmer Spatz (Ulmský špaček), který Vám můžeme jen doporučit! Domácí, útulný hotýlek se skvělými snídaněmi!


Městečko Ulm leží u hranice se sousedním Bavorskem a jeho dominantou je bezpochyby Ulm Münster, katedrála s největší kostelní věží na světě! Ulm je také rodiště Alberta Einsteina.

Trajektem jsme se přesunuly do Kostnice (něm. Konstanz), přístavního města na hranici se Švýcarskem.A to nejlepší nakonec, Stuttgart! Ve Stuttgartu jsme bydlely v celkem hezkém hostelu. Na pokoji nás bylo sedm holek a byla tam jen 2 zrcadla. Víc asi psát ani nemusím..


Jestli chcete mít Stuttgart jako na dlani, určitě stojí za návštěvu Fernsehturm Stuttgart - Vyhlídková vež, která vás za pár minut vyveze výtahem do výšky 150m!
Německem to ale ani zdaleka neskončilo! Navštívili jsme ještě Plzeň a MŠMT v Praze, více ale ve videu!
INSTAGRAM @klararecmanova

FOLLOW US ON INSTAGRAM

INSTAGRAM