STAY IN TOUCH

......

QUICK & EASY SNACKS IDEAS

Ahoj všichni! Tak nám to za týden začíná zase celé nanovo. Fofry, stresy, testy, zkoušení a méně volného času. A abychom toho času ušetřili co možná nejvíce, tak jsem pro Vás sepsala moje 3 oblíbené recepty na rychlé a chutné svačiny/snídaně. Tak jdem na to!

1. OVESNÁ KAŠE
Na instagramu už pomalu nevidíte nic jiného, snad každý má na svém profilu #svouovesnou, a přiznám se, že ani já nejsem vyjímkou (@klararecmanova)! Jenže ovesná kaše je rychlá, snadná a navíc zdravá snídaně/svačina, která vás zasytí na dlouhou dobu! Takže se vůbec nedivím, že ji má rádo tolik lidí.

CO BUDEME POTŘEBOVAT?

POSTUP PŘÍPRAVY

1. Do malého nebo středního hrnce si nalijeme mléko. Přiznám se, že já svou kaši vařím od oka, zkrátka kolik mléka nalejete, tolik kaše budete mít. 


2. Do mléka přidáme špetku soli a za stálého míchání přivedeme k varu. 


3. Až mléko začne vřít přidáme vločky (já vločky dopředu nenamáčím a v rámci šetření času, vy taky ne), já opět přidávám od oka, platí: čím více vloček, tím je kaše hustější, takže opět záleží na Vás. 


Malý tip: Nevím čím to je, ale mě se kaše nejlépe dělá s těmahle vločkama. Není to žádná reklama ani sponzoring, Emco mi vážně neplatí abych někde ukazovala nebo psala o ovesných vločkách a ani mi je nedali zadarmo, buďte bez obav. Tyhle vločky mi každopádně příjdou jakoby mírně nadrcené a tak kaše lépe houstne a vločky lépe měknou. 

4. Jakmile zamícháme vločky do mléka, přidáme cukr a já přidávám i skořici. Stále mícháme.

5.  Pokud jsme spokojeni s hustotou kaše, vypneme vařič, přiklopíme hrnec a necháme chvilku ležet, kaše ještě trochu zhoustne.

6. Kaši nandáme do misky a ozdobíme ovocem, můžete si ji například posypat kokosem, kakaem, přidat nutellu nebo rozinky.


2. DVOUBAREVNÝ PUDING S OVOCEM


Jednoduché jako facka, osvěžující díky ovoci, sladké díky pudingu a piškotům, prostě ideální svačina, snídaně nebo klidně dezert nejen v létě!

CO BUDEME POTŘEBOVAT?POSTUP PŘÍPRAVY: 

1. Jak správně uvařit puding se sice dočtete i na jeho obalu, i tak vám to tady ale sepíšu. Odměříme si půl litru mléka. Z půl litru mléka si ještě odlijeme bokem třetinu ve které rozmícháme obsah sáčku. Zbytek mléka dáme vařit, přidáme cukr a  poté i rozmíchanou směs. 

2. Když máme puding uvařený nachystáme si sklenice, které "vysteleme" piškoty a nalijeme vrstvu pudingu. 


3. Takhle postupujeme do půlky sklenice, puding můžeme prokládat i nejrůznějším ovocem nebo čokoládou, která se teplem pudingu krásně rozpustí. 


4. V polovině sklenice si kousek hotového pudingu odlijeme do misky a přidáme kakao (buď na pečení nebo Granko). Nalijeme další vrstvu (tentokrát tu čokoládovou) a opět vrstvíme piškoty nebo ovoce.


5. Až jsou sklenice plné, ozdobíme je ovocem nebo nastrouhanou čokoládou. 


Tip: Puding si můžeš připravit den předem, dát na noc do lednice a ráno už jen vytáhneš a sníš! 

 3. SMOOTHIE
Během školního roku moc snídat nestíhám, takže se často přikláním k téhle bleskové variantě a to smoothie. 


CO BUDEME POTŘEBOVAT?POSTUP PŘÍPRAVY:
1.  Nejdříve své oblíbené ovoce omyju, poté to větší krájím na kostičky.

2. Pak veškeré ovoce vhodíme do mixéru a mixujeme.

3. Dobrou chuť! Doufám, že se Vám tyhle tipy na rychlé svačinky líbily, určitě mi dejte vědět co šetří čas vám! 

INSTAGRAM @klararecmanova

FOLLOW US ON INSTAGRAM

INSTAGRAM