Moravia Guide

by - 8/13/2016

Cestování zbožňuju. Miluju poznávat nová místa, ochutnávat nová jídla, seznamovat se s novou kulturou. Svou rodnou zemi poznávám ale asi nejraději. Přiznám se, na řadě krásných míst jsem ještě ani nebyla. Myslím, že bychom nejdřív měli poznat svou zemi, abychom mohli poznávat a snažit se pochopit ty cizí.

Loni jsme s rodinou navštívili a poznávali Jeseníky a letos jsme si vybrali jižní Moravu! Všechno to, co se o ní říká, dobré víno, milí lidé, krásná příroda, všudypřítomné vinice a lahodné jídlo, všechno je to pravda. Je to nejspíš i jeden z důvodů, proč si mě Morava naprosto získala! A tak jsem pro Vás připravila pár typů  toho co jsem navštívila já sama, jak na Moravě bydlet, co jíst a co určitě musíte vidět!


1. Co bych Vám určitě ráda doporučila, je si objednat chatičku nebo domek nejlépe u místního vinaře. Cenově se to mnohdy vyplatí, dá se s nimi domluvit i ohledně pejsků a navíc ochutnáte místní víno přímo od zdroje! My jsme bydleli v moc hezkém domečku se zahradou, bazénem a výhledem na pálavské vršky a vinici!

2. Myslím, že není potřeba vysvětlovat, že Moravu nejlépe poznáte ochutnáním místních lahodných vín. Mě osobně chutnají vína sladší ale na své si určitě příjde každý.

3. Z podniků, které jsme navštívili podle mě stojí za zmínku komplex Café Fara, kde dělají úžasnou kávu, vaří a můžete se zde i ubytovat.

4. Co Vám dále doporučuju je navštívit restauraci U Tlustých, oceněnou dvěma nálepkami Zdeňka Polreicha.

5. Z turistických must-see je zámek Lednice jasným TOP. I během mé druhé návštěvy bych se zámeckou zahradou procházela hodiny a hodiny, v zámeckém skleníku strávíte celý den, než si to všechno vyfotíte #bloggersproblems a jestli vás zajímají koně, tak je tady pro Vás zámecká jízdárna! Od Lednice se dá pěšky dojít na Janův hrad a Minaret.


6. Valtice jsou dalším místem, které prostě na Moravě musíte navštívit! Krásný zámek se zajímavou historií a nyní s výstavou světových korunovačních klenotů! 
7. Mikulov a mikulecký zámek také podle mě stojí za to vidět. Ikdyž interiéry zámku bohužel už nejsou historické (díky požáru), i tak se dozvíte něco o zdejším rodu a o historii zámku a Mikulova. Určitě se zajděte projít i na Svatý kopeček, ze kterého je dechberoucí výhled na Mikulov i okolí!
7. My jsme bydleli ve vesniičce Perná, to je kousek od Mikulova a i tady je místo, které bych Vám chtěla doporučit! Místo, kde mi nevyšlo pozorovat východ nebo západ Slunce, ale podle mě to musí stát za to, se jmenuje Sirotčí hrádek.

Určitě je toho na Moravě více, co stojí za vidění nebo za návštěvu ale tohle je seznam toho nejlepšího, co jsem během své moravské dovolené navštívila já a můžu Vám to s klidným svědomím doporučit. Jestli máte i vy nějaké zajímavé tipy, co na Moravě navštívit, určitě dejte mě i ostatním vědět do komentářů!


Mějte se krásně, užijte si zbytek prázdnin a budu se těšit u dalšího článku!
You May Also Like

8 komentářů

 1. Na jižní Moravě jsem už před pár lety byla a naprosto mě to tam okouzlilo :) Letos jsme chtěli jet znovu, ale zatím se nám nedaří sehnat nějaké vhodné ubytování :(

  GIVEAWAYAnother Dominika

  ReplyDelete
  Replies
  1. Naprosto Ti rozumím, bylo mi hrozně líto, že už musíme odjet! A s tím ubytováním, to někdy může být běh na dlouhou trať...

   Klára

   Delete
 2. Jižní Morava je pro mě jako druhý domov, už jen proto, že skoro celá má rodina je odtud. Pokud pominu krásnou přírodu a památky, musím vyzdvihnout také lidi, kteří mi tam prostě přijdou nějak milejší, přívětivější a srdečnější!:)
  Super článek!:)
  http://vendysuterova.blogspot.cz/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Naprosto s tebou Vendy souhlasím a děkuju!

   Klára

   Delete
 3. Pěkný článek, Moravu miluju od doby co tu žiju díky studiu, a přesto jsem většinu z ní ještě nestačila poznat :)

  Lucieswlife

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nejprve děkuji, a za druhé, tak to bývá no, že nás více láká to, co je co nejdál a přitom máme toho tolik krásného pod nosem! :-)

   Klára

   Delete
 4. Krásné fotky, věřím, že jste si to užili na 100% :)

  SweetElis

  ReplyDelete

Děkujeme za Váš komentář. Přejeme pěkný den!
Thank you very much for you comment. Have a nice day!