STAY IN TOUCH

......

ČESKÁ KOSMETIKA

Ahoj všichni! Dneska přijde řada na téma, které je (hlavně v poslední době) trochu zanedbávané. Možná ani netušíte, jaké značky (a jejich kvalitu) nabízí česká kosmetika. Moc se o nich totiž nemluví. Faktem ale je, že v poměru cena/kvalita, si česká kosmetika stojí velmi vysoko.

DERMACOL
Přestože kosmetická značka Dermacol přešla pod vlastnictví britské drogistické společnosti McBride, nejde jí odpárat její původ a hlavně produkt, na který můžeme být právem hrdí-Make-up COVER.

Výsledek obrázku pro drmacol make up cover

Tento voděodolný a extémně krycí make-up vznikl jako jeden z prvních krycích make-upů v Evropě i ve světě. Jeho receptura byla vyvinuta ve Filmstudiu Barrandov v Praze pro potřeby profesionálních vizážistů a filmových maskérů, a poté prodána do Hollywoodu! Ano, takže se dá vlastně říct, že je ČR kolébkou filmového make-upu. Kromě krásného old-schoolového balení vás jistě potěší i skutečnost, že se nabízí ve 14 odstínech a v neposlední řadě taky cena (30ml za 129 Kč). Zajímavostí potom je, že v USA stojí stejné balení zhruba 50 dolarů, v přepočtu cca 1000 Kč.
Další oblíbené produkty, které jsme od nich vyzkoušely byla Podkladová báze pod make-up (opravdu krásně pletˇ vyhladí, stáhne póry a make-up s ní vydrží déle). 
Výsledek obrázku pro podkládová baze dermacol

a Oční duo stíny (na cesty ideální, obsahuje jeden světlý béžový rozjasňující stín do vnitřního koutku oka a pak tmavší stín na střední a vnější část pro zvýraznění.)
Výsledek obrázku pro ocni duo stínydermacol


RYOR

V Čechách má tradici již od roku 1991. I když se nemůže pochlubit bio složením, neobsahuje škodlivé chemické látky a vysoký podíl jejich ingrediencí je přírodní. Navíc svoje produkty netestují na zvířatech. 
Výsledek obrázku pro ryor


BIONE
Nabízí pleťovou i tělovou kosmetiku. ,,Je šetrná jak k uživatelům, tak k přírodě. Již dávno jsme z kosmetiky odstranili všechny všeobecné nežádoucí složky, které jsou nepříznivé, jak z hlediska dermatologického, tak i ekologického. Tato snaha nás postupně přivedla až k výrobkům vysoce ekologických, označených BIO, které neobsahují žádné ropné produkty, žádné silikony, etoxyláty, žádné SLES,SLS, parabeny,alkylfenoly, komplexony polyfosfáty, ani zvířecí produkty. Parfemace jen pomocí bez alergenních parfémů. Do výrobků ochotně zavádíme ty nejnovější produkty biotechnologie. Využíváme všech možných pozitivních vlastností rostlinných extraktů a silic k dosažení požadovaného efektu." tvrdí na oficiální stránce BIONE. 
Zajímavostí je také ohromné množství druhů produktů- BIO čokoláda a kokos, keratin, kofein, arga, minerály z mrtvého moře, aloe vera, levandule, rakytník, hyaluron,....
A abyste se přesvědčili, že Vám nekecám, tak velmi spokojená je s touto značkou například i beauty youtuberka Petralovelyhair!

Výsledek obrázku pro bione


SALOOS
Jen o dva roky mladší značka než Ryor. Navíc má certifikát přírodní biokosmetiky. Nenajdete u nich tedy žádné syntetické parfemace, konzervanty ani barviva, takže je vhodná i pro alergiky. Doporučujeme Hydrofilní odličovací oleje, které si hravě poradí i s voděodolnou řasenkou.
Výsledek obrázku pro saloos


NOBILIS TILIA 
Na přírodních éterických olejích staví taktéž tato certifikovaná bio přírodní kosmetika. Nabízí pečující produkty, které si zamilujete pro jejich úžasné vůně. Například milovníci levandule si přijdou na své.

Výsledek obrázku pro nobilis tilia


MANUFAKTURA
Tato lázeňská kosmetika vsází na krásný design obalů ve spojení s kvalitními produkty. Do svých výrobků navíc naprosto vlastenecky zařazuje účinné kosmetické ingredience jako jsou české pivo, moravské víno, karlovarskou vřídelní sůl, léčivé byliny a mnoho dalších. Mají řadu i dětské kosmetiky, která je bezalergenní, neobsahuje ropné produkty, parabeny, barviva, sulfátyani geneticky modifikované suroviny či živočišné tuky. Navíc se na jejich obalech směje krteček Zdeňka Milera. No není to roztomilé? :)

Výsledek obrázku pro manufaktura obchod

A přiznejme si,  ikdyž se design obalů (někdy velmi výrazně) odráží na konečné ceně produktů, mít koupelnu plnou krásných lahviček, krabiček,..je snem snad každého z nás. To je ostatně i jeden z důvodů, proč jsou značky jako Lush, L´Occitane nebo Benefit tolik populární po celém světě.
INSTAGRAM @klararecmanova

FOLLOW US ON INSTAGRAM

INSTAGRAM