STAY IN TOUCH

......

DOMINICANA

Krásné ráno všem! Prázdniny běží v plném proudu a my se nemůžeme nabažit toho volného času. Proto jsme se tak měsíc neozvaly, stále cestujeme. Momentálně jsem doma, ale jen pár dní..takže se snažím vytvářet články, co jsme všechno zažily nebo co teprve chystáme. :) Ale dnešní článek je o něčem jiném, je o DOMINIKÁNSKÉ REPUBLICE!
Mluví se o ní jako o Ráji na zemi, a myslím si že oprávněně. Pro mnohé je to jedna z vysněných dovolených, včetně mě. Ohromila mě na první moment. Nachází se na východní části ostrova Hispaniola, který leží částečně v Karibském moři a Atlantickém oceánu.

Co se týče DOPRAVY, tak jsme tam letěli s jedním přestupem v Paříži. Zkráceně hodinku a půl PRAHA- PAŘÍŽ, a 9 hodin PAŘÍŽ- PUNTA CANA (Dom. rep.). Cesta tam mi utekla strašně rychle, na palubě podávali jídlo, pití, drobnosti jako bonbony, nanuky nebo sušenky, a každé sedadlo mělo vlastní obrazovku, kde jsem si mohla pustit film nebo seriál. U mě vyhráli Přátelé a film I dva jsou rodina.  A všechno, tz. dopravu, ubytování a stravu, jsme si zařídili přes německou cestovní kancelář, které se specializují na Dominikánu. :) Přistáli jsme asi v 17 hodin na letišti v Punta Cana. Venku do nás okamžitě praštil vlhký tropický vzduch a letištní hala vypadala vtipně, taková obří bambusová chýše.. :D ale to byla jen její jedna část, jinak to vypadalo jako normální letiště. Po příletu tam se platí pobytová taxa 10 dolarů, a zpátky by se mělo platit 20, ale to po nás už nikdo nechtěl.. Pak jsme šli pro kufry a před halou nás už čekalo auto, které nás zavezlo do 20km vzdáleného letoviska Baváro.
CESTA NA HOTEL byl pro mě opravdu zážitek, Dominikánci totiž rádi nedodržují předpisy, nesvítí světly, neblikají a hodně rádi předjíždí a troubí :D a k tomu všemu mají nahlas puštěné rádio se španělskými písničkami a zpívají si u toho...Proto je možná Dominikánská republika 2.největší v nehodovosti na světě.
 
UBYTOVÁNÍ. Bydleli jsme v hotelu IFA Villas Bavaro Resort & SPA a můžu ho jen doporučit. Je to celkem  nově zrekonstruovaný komplex, který se skládá z mnoha budov. Měl 2 velké bazény, ale ty jsme ani jednou nevyužili.. moře i oceán nás zkrátka dostal.😍 Měli jsme all-inclusive, takže jsme se nemuseli o nic starat. Nabídka jídla, ovoce i míchaných nápojů byla během celého dne velmi pestrá a moc nám to chutnalo. Měla jsem tam třeba nejlepší pizzu, kterou jsem kdy jedla!
Většina Dominikánců je opravdu sympatická, pořád se usmívají, smějí, tančí, zpívají a občas i flirtují. Řekla bych , že jsou velmi energičtí a spontánní, španělská/ latinskoamerická krev se jim nezapře..

 


 


                                                     POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ! :)

8 comments:

 1. Podívat se do Dominikánské Republiky je i můj sen! :) Je to naprostý ráj na zemi ♥

  Another Dominika

  ReplyDelete
 2. To jste museli mít nádherný zážitek, taky bych se tam ráda podívala. :-)
  welcometomyworld

  ReplyDelete
  Replies
  1. Byl,obrovsky.😊 snad se tam podíváš!😉

   Delete
 3. Zní to, a hlavně vypadá, naprosto úžasně. Musí to být super, i když bych se asi chvilku bála té dopravy, ale hádám, že musí člověk prostě věřit, že se mu nic nestane. :D
  Young, wild and free

  ReplyDelete
 4. Clovek se tomu jen smeje, jak to tam chodi. Bylo to super!☺

  ReplyDelete
 5. tak to sú prekrásne fotky z úžasného miesta!
  tie farebné domčeky a tie tvoje plavky - úplne nádhera! :).

  KEJMY ♥.

  ReplyDelete
  Replies
  1. děkuju moc! Budu na to dlouho vzpomínat :)

   Delete

Děkujeme za Váš komentář. Přejeme pěkný den!
Thank you very much for you comment. Have a nice day!


INSTAGRAM @klararecmanova
...

INSTAGRAM