STAY IN TOUCH

......

VYSOKÉ TATRY

Krásný den všem! :) Opět pokračujeme v sekci travel a není se čemu divit, když jsou prázdniny a cestování je jeden z mých koníčků.. Na úvod bych chtěla říct, že Vysoké Tatry jsou moje srdcovka a ráda a často se tam vracím. To místo má pro mě ohromné kouzlo.
I když jsem tam byla už tolikrát, vždycky mi to přijde jako poprvé, a nechám se unášet tou nádherou kolem.
Pokud někdo milujete hory a ještě jste tady nebyli, tak na nic nečekejte vyražte co nejdřív! Jsou tam túry jak náročnější, tak lehčí. Proto lidé často spojují tuto destinaci i s pobytem ve wellness, který je pro Tatry též typický.

CO V TATRÁCH URČITĚ NEVYNECHAT
Co určitě nesmím zapomenout zmínit je zubačka a električka, kterou se v Tatrách jezdí. Zubačka jezdí ze Starého Smokovce na Hrebienok, což je takový stěžejní bod, odkud se můžete vydat na různé trasy. Ale kdyby se vám nechtělo utrácet za tento "vlak", tak můžete dojít na Hrebienok pěšky za 40 minut po asfaltce. Cena zpáteční jízdy stojí 9 euro. A električka je normální vlak jak u nás, kterým se dostanete na další výchozí body túr, mezi nejčastější patří Štrbské pleso/ Poprad nebo Tatranská lomnice. Dále se můžete projet například lanovkou z Tatranské lomnice na Skalnaté pleso, a z plesa na Lomnický štít. Ale počítejte s tím, že to není zrovna levná záležitost...

TIPY, KAM  MŮŽETE ZAJÍT 
Mezi mé oblíbené trasy patří Tatranská lomnice-Skalnaté pleso- Zelené pleso-Bielá voda. Nevyhnete se tady řetězům, nádherným scenériím, spousta turistům a pocitu, že tady nejste určitě naposledy. Dále pak Štrbské pleso-Vodopád Skok- Bysrá lávka- Štrbské pleso. Tahle trasa už je trochu víc náročnější, proto bych ji nedoporučila ůplně všem. Pokud e člověk nebojí výšek a řetězů, tak ji ale vřele doporučuju! A lehčí túry, co zvládne každý? Za mě rozhodně Teryho chata, Zbojnická chata, Popradské pleso nebo Ostrva. :)


INSTAGRAM @klararecmanova

FOLLOW US ON INSTAGRAM

INSTAGRAM